Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /srv3/www/fantasy-web.net/subdomains/ncis/app/classes/MySQL.php on line 12 NCIS - Ziva Davidová

NCIS - Ziva Davidová

Ziva Davidová

zařazeno v NCIS Postavy
Obrázek galerie Ziva David

Ziva Davidová se narodila 12. 11. 1982 v izraelském městě Berr Sheva Rivce a Elai Davidovým. Měla staršího nevlastního bratra Ari Haswariho a mladší sestru Tali. Ziva sloužila v izraelské armádě, aby se později na vlastní žádost připojila k Mossadu (izraelské tajné službě). Ziva nikdy neřekla, odkdy v Mossadu operovala, je však jasné, že v době, kdy zemřela její mladší sestra Tali při sebevražedném bombovém útoku Hamásu, již v Mossadu působila.

Do USA byla vyslána Mossadem, aby vyřešila situaci s nezvladatelným agentem Mossadu Arim Haswarim, který zabil Kate. Ze začátku se snažila Ariho chránit (měla mu třeba předat falešný pas). Poté co ale Ari chtěl zabít Gibbse u něj doma ve sklepě (2. díl 3. řady – Zabít Ariho – 2. část), ho zastřelila. Po smrti Kate Toddové nastoupila na její místo. Stala se styčným důstojníkem Mossadu. Chvíli trvalo než si na sebe navzájem zvykli.

Po smrti ředitelky NCIS Jenny Shepardové (17. díl 5. řady – Soudný den – 1. část), Leon Vance, který se stal ředitelem, ukončí její přiřazení k NCIS. Ziva nějaký čas opět působí v řadách Mossadu, do NCIS se ale na naléhání Gibsse po několika měsících vrátí. Později v 6. řadě vyjde najevo, že poslání Zivy i dočasný odchod Tonyho a McGeeho bylo kvůli odhalení zrádce v NCIS. Během těchto několika měsíců v Mossadu se Ziva sblížila s agentem Mossadu Michaelem Rivkinem.

Ziva a Rivkin spolu udržovali vztah na dálku, nakonec Rivkin přijel do USA, pod záminkou návštěvy Zivy, ale jeho úkol byl odstranit členy teroristické buňky v Los Angeles. To se nakonec podařilo místním agentům NCIS za pomoci Gibsse a McGeeho. Rivkin ale dál zůstal v USA a při jedné ze svých špiónských akcí, kdy se snažil odposlouchávat tajnou schůzku většiny vládních bezpečnostních agentur, zabil jednoho z agentů. Ziva se snažila dostat Rivkina ze země, jelikož se stal stejně nezvladatelným jako kdysi Ari, ale již nestačila zabránit jeho smrti.

Tony, který přišel na to, že je Rivkin odpovědný za smrt vládního agenta i místního teroristického náboráře, si šel se Zivou promluvit do jejího bytu. Zde narazil pouze na Rivkina a v následující potyčce Tony Rivkina v sebeobraně smrtelně zranil. Rivkin zemřel zanedlouho v nemocnici. Ziva spolu s Gibbsem, Tonym a Leonem odcestovali do Tel Avivu, kde se Tony podrobil vyšetřování. Když ani ředitel Mossadu Eli David, otec Zivy, nedokázal Tonymu úmysl zabít, byla tato záležitost uzavřena. Nicméně Ziva řekla Gibbsovi, že dál nedokáže s Tonym pracovat. Proto ji Gibbs nechal v Izraeli a Ziva opět nastoupila k Mossadu.

Hned jedna z prvních misí zavedla Zivu do Somálska, kde byla zajata teroristickou organizací, kterou vedl Saleem Ulman. Mossad ji prohlásil za zabitou v průběhu vykonávání služby vlasti. Tony, Gibbs a McGee se rozhodli její smrt pomstít a po vymyšlení náročné krycí operace byli vysláni do Somálska, aby zde monitorovali teroristickou činnost. Tony a McGee se nechali zajmout. Zde zjistili, že Ziva stále žije. Poté, co se Ziva ptala Tonyho, proč to udělali, odpověděl ji pod účinkem séra pravdy: „Prostě bez tebe nemůžu žít.“ Saleem byl nakonec zabit Gibbsovou odstřelovačkou. Všichni byli přepraveni do USA jednotkami námořnictva.

Ziva se tak vrátila do USA. Aby mohla být přijata zpět do NCIS, musela podstoupit psychologická vyšetření. Nejdříve po návratu se Ziva Tonymu vyhýbala, nakonec ho překvapila na pánských záchodech. Při rozhovoru se mu omluvila, že mu nevěřila a nakonec ho políbila na tvář. Krátce poté Ziva odešla z Mossadu a stala se zkušebním agentem NCIS, do doby než jí bylo uděleno státní občanství USA. Ziva několik měsíců pilně studovala americkou ústavu a zákony a nakonec se stala americkou občankou (24. díl 7. řady – Pravidlo 51) a mohla se tak stát plnohodnotnou agentkou NCIS.

Mluví devíti jazyky: anglicky, hebrejsky, španělsky, arabsky, turecky, francouzsky, německy, italsky, rusky a dokonce ovládá belgickou francouzštinu, ale někdy se splete – zejména když říká například nějaké přísloví, hovorové výrazy nebo pořekadlo. Velmi dobře ovládá bojové umění, které se naučila ve výcviku v Mossadu.

Obrázek galerie Ziva David Obrázek galerie Ziva David Obrázek galerie Ziva David Obrázek galerie Ziva David
Obrázek galerie Ziva David Obrázek galerie Ziva David Obrázek galerie Ziva David Obrázek galerie Ziva David

Galerie » NCIS » Postavy » Ziva David