Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /srv3/www/fantasy-web.net/subdomains/ncis/app/classes/MySQL.php on line 12 NCIS - Leroy Jethro Gibbs

NCIS - Leroy Jethro Gibbs

Leroy Jethro Gibbs

zařazeno v NCIS Postavy
Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs

Leroy Jethro Gibbs se narodil v roce 1958 ve venkovském městě Stillwater v Pennsylvánii. Jeho otec, Jackson Gibbs, ho pojmenoval po jeho obchodním partnerovi a příteli. Ve věku osmnácti vstoupil do námořních jendotek (Marine corps). Před svým odjezdem potkal svou budoucí manželku Shannon.

Svou vojenskou kariéru začal v Paris Island, v Jižní Karolíně, coby součást náborového cvičení (Marine corps recruiting depot). Jeho první nasazení bylo u námořní pěchoty v Camp Lejeune. V této době absolvoval odstřelovací výcvik. Po výcviku v roce 1989 byl nasazen v Panamě při operaci Just Cause a v roce 1991 sloužil pod velením plukovníka Williama Ryana v operaci Pouštní bouře. Gibbs byl při této operaci vážně zraněný a strávil devatenáct dnů v kómatu.

Na začátku roku 1991, během doby kdy byl Gibbs odvelen do Perského Zálivu, měla Gibbsova žena Shannon svědčit v případu drogového dealera Pedra Hernandeze. Hernandez zavraždil Shannon, její osmiletou dceru Kelly i agenta FBI přiděleného na jejich ochranu. Po jejich vraždě Hernandez uprchl do Mexika. Když se Gibbs vrátil do Států poháněn touhou po pomstě, následoval Hernandeze do Mexika, kde ho zastřelil svou odstřelovací puškou.

Před nástupem do NCIS, byl Gibbs součástí vojenské operace podílející se na potírání obchodu s drogami v Kolumbii. Jeho hlavním úkolem, v rámci black ops, byla likvidace místního drogového bosse. Během operace byl ale Gibbs zraněn. O jeho zdraví se postarala místní žena, Rosa Tamayo. Právě i díky ní mohl Gibbs dokončit svůj úkol.

Gibbs se připojil k NIS (Naval investigative service, Námořní vyšetřovací služba) v červnu 1992, krátce předtím, než se změnil název na NCIS (Naval criminal investigative service, Námořní kriminální vyšetřovací služba)v srpnu 1992. Jeho velící byl zvláštní agent Michael „Mike“ Franks, dokud neodešel do důchodu v roce 1996 po teroristickém útoku na Khobar Towers. Během své kariéry u NCIS byl Gibbs nasazen i na mnoho úkolů mimo území Spojených států. V Paříži v roce 1999 během jedné z těchto operacích úzce spolupracoval se zvláštní agentkou Jenny Shepardovou, která se později stala ředitelkou NCIS. Během této doby byl Gibbs také zapojený do množství operací v Srbsku a Rusku, kde si vytvořil přátelský vztah se zvláštním agentem G. Callenem.

V roce 2001 se Gibbs vrátil z přiřazení na lodi ve Středozemním moři v rámci nasazení agentů NCIS na námořní lodě, „Agent afloat“. Ve stejném roce dostal velení nad svým vlastním týmem ve Washingtonu. Do svého týmu přivedl bývalého baltimorského policejního detektiva Anthonyho DiNozzu. Později se k týmu přidala bývalá agentka tajné služby Caitlin „Kate“ Toddová. A o rok později přibyl do týmu poslední člen – zvláštní agent Timothy McGee z úřadu NCIS v Norfolku. V roce 2005 Kate zastřelil terorista Ari Haswari, který byl příslušníkem Mossadu (izraelské tajné služby). Právě pro jeho příslušnost k Mossadu byla do Států poslána důstojnice Mossadu Ziva Davidová, která Ariho zabila, aby zachránila Gibbse a nakonec nahradila KateGibbsově týmu.

Zhruba rok poté co se Ziva přidala k týmu, byl Gibbs zraněn při explozi, opět upadl do kómatu, kde znovu prožíval vzpomínky na smrt své první ženy Shannon stejně jako během prvního kómatu v roce 1991. Po probuzení trpěl ztrátou vzpomínek, kterou nakonec díky úsilí Jenny, Zivy a Mikea Frankse překonal. Ale již nebyl schopen zabránit útoku na loď amerického námořnictva, což bylo dáno převážně kvůli utajení tohoto teroristického útoku z vyšších míst velení. Kvůli tomuto incidentu odešel Gibbs do důchodu a zamířil do Mexika za Mikem Franksem. Jeho odchod do důchodu netrval dlouho. K jeho návratu přispěly dva různé případy týkající se Zivy a jeho přítele, zvláštního agenta FBI Tobiase C. Fornella.

Gibbs je velmi závislý na kofeinu. Zavedl několik pravidel, která je nutno vždy znát a dodržovat. Na nápad zavést pravidla ho přivedla jeho první žena Shannon. Od svého týmu vyžaduje více než 100% spolehlivost. Jako tělesný trest používá pohlavek. Řídí se svou intuicí. Díky ní se dokáže objevit v nečekané situaci (obvykle když ostatní o něm mluví nebo u Abby, kdy správně tuší, že pro něj něco má). Svých cílů chce dosáhnout za každou cenu – někdy rád obejde nějaký příkaz. Se 2., 3. a 4. manželkou se rozvedl. Druhou manželku – Dianu Sterlingovou – si později vzal jeho kamarád Tobias C. Fornell, který se s ní také rozvedl. Ve svém sklepě sestrojuje lodě (pouze pomocí ručního nářadí, jednou totiž dostal ránu proudem). Ze sklepa by je těžko dostal, pokud by nezbořil zeď. Nikdo neví, jak je dostává ven. V jednom dílu je zmíněno, že je po dokončení zapaluje. Doma nikdy nezamyká. Nesnáší zeleninu. Moc nemá rád počítače, protože jim nerozumí.

Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs
Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs Obrázek galerie Leroy Jethro Gibbs

Galerie » NCIS » Postavy » Leroy Jethro Gibbs