Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /srv3/www/fantasy-web.net/subdomains/ncis/app/classes/MySQL.php on line 12 NCIS - Joe Spano

NCIS - Joe Spano

Joe Spano

zařazeno v NCIS Herci
Notice: Undefined offset: 0 in /srv3/www/fantasy-web.net/subdomains/ncis/app/classes/Herec.php on line 70

Joe Spano (vl. jm. Joseph Peter Spano) se narodil v San Franciscu ve státu Kalifornie 7. 7. 1946. Studoval Střední školu Bishopa Rioardana a poté získal titul na Kalifornské univerzitě v Berkeley, která je nejstarší z deseti kampusů Kalifor­nské univerzity (založena 1868). V roce 1980 se oženil s terapeutkou Joan Zerrieno­vou. Adoptovali dvě dcery - Liana Clare Xiaohe Zerrienová Spano a Meili Qing Zerrienová Spano.

Jeho záměr věnovat se lékařství jako jeho otec byl rozptýlen s rostoucím zájmem o herectví. Když byl v San Franciscu, pracoval s improvizační skupinou The wing. Během studií v roce 1967 debutoval jako Paris ve hře Romeo a Julie. O rok později pomohl založit Berkeley repertory theatre a objevil se v jedné z prvních produkcí Woyzek. Se společností zůstal 10 let a zahrál si v mnoha hrách včetně HamletaKočky na rozpálené plechové střeše. V 70. letech se rozhodl jít do Hollywoodu a přes hostování v televizi v rolích chuligánů a dalších nejrůznějších městských výtržníků se dostal do filmů Americké graffiti (1973) a Násilník (1976). V malém losangeleském divadle si také zahrál upíra v kultovním muzikálu Dracula: Muzikálová noční můra.

Jeho nejznámější rolí je detektiv ze seriálu Poldové z Hill street (1981), za kterou byl nominován na TV cenu Emmy. V roce 1992 si zahrál Waltera na Brodwayi v obnovené hře Arthura Millera Cena. Objevil se po boku Toma Hankse ve filmu Apollo 13 (1995) a o rok později si zahrál s Richardem GeremEdwardem Nortonem ve filmu Prvotní strach. Od roku 2003 se v NCIS vrací jako agent FBI Tobias C. Fornell. Jeho role jsou často zaměňovány s australským hercem Josephem Spano, se kterým není příbuzný.

Objevil se například ve filmech Bratrstvo spravedlivých (1986), Horeč­ka (1991), Krev­ní pouto: Smrt v rodině (1993), Manželství s nepřítelem (1998), z novějších v Hollywoodland (2006), Okamžik zlomu (2007). Jeho zatím poslední role byla ve filmu Duel Frost/Nixon (2008). Zahrál si také v seriálech Po­licie New York (1993), Murder one, Amazing Grace (oba 1995), Mercy point (1998) nebo Agentura bez rizika (2005).

(převzato z Imdb.comTv­.com a z ČSFD­.cz)

Galerie »